Odsud starý text:

Michálkovický kopec - jízda pravidelnosti historických vozidel.

Michálkovický kopec je již tradiční akce zahrnující jízdu pravidelnosti historických vozidel a doprovodný program. Akce se koná pravidelně poslední víkendovou sobotu v měsíci srpnu v areálu Hasičské zbrojnice v Ostravě Michálkovicích.


Na podiu

Na startu se sjíží 130 historických motocyklů a automobilů do roku výroby 1980. 130 vozidel je maximální počet účastníků, který je téměř vždy beze zbytku naplněn. Jedou se dvě měřené jízdy a cílem je dosáhnout co nejmenšího rozdílů jejich časů. Mnozí účastníci akce se převlékají do dobových kostýmů.


Na startu

Akce si v průběhu uplynulých ročníků vydobyla jméno a účastní se jí nejen závodníci z Ostravy a přilehlých regionů, ale i z celé republiky a rovněž ze zahraničí (v minulém ročníku bylo několik účastníku ze Slovenska a z Polska.


Auto

Michálkovický kopec je kromě aktivních účastníků - závodníků vysoce atraktivní akcí pro diváckou veřejnost z Ostravy a blízkého i vzdálenějšího okolí. Většina vozidel je po dobu konání akce k vidění v "depu" v prostoru za hasičskou zbrojnicí. Pro diváckou veřejnost je vstup na akci zdarma a občerstvení je také zajištěno.

Akce se koná pravidelně v sobotu posledního prázdninového víkendu, termín najdete také v Kalendáři akcí.


© RaPro